SWITCH 48 PORTURI TP-LINK TL-SL2452WEB

Cod produs: 8047
Imagine produs
Cod produs: 8047
Categoria: RETELISTICA
Subcategoria: Switch-uri
Preţ informativ:
750 LEI (TVA inclus)
Furnizare: la comandă

TP-LINK TL-SL2452WEB este un switch web smart cu 48 port-uri 10/100Mbps, 2 port-uri 10/100/1000Mbps şi 2 slot-uri SFP cu suport pentru module MiniGBIC. Integrează funcţii avansate de management şi securitate, care conferă performanţă şi scalabilitate. Transmite un troughput maxim acolo unde aveţi nevoie, către grupuri de lucru care necesită un nivel ridicat al performanţei, aflate la extremitatea reţelei. Mai mult, Calitatea Serviciului (QoS) furnizează capabilităţi îmbunătăţite de management al traficului pentru un transfer de date mai rapid şi mai fluent.

Caracteristici versatile de comutare Layer 2
- Echipat cu o linie completă de caracteristici L2, acest switch include IGMP Snooping, Port Mirroring, Protocol Spanning Tree şi Controlul fluxului IEEE 802.3x.
- Suportă VLAN (IEEE 802.1Q, Port-Based, MTU). Securitatea reţelei este o prioritate pentru o companie, indiferent de mărimea acesteia. VLAN permite segmentare reţelei în grupuri (departamentale, ierarhice şi grupuri de securitate). Îmbunătăţeşte securitatea unei reţele.
- Testul Virtual Cable este proiectat pentru administratorii de reţea, ca aceştia să examineze rapid calitatea cablurilor de cupru şi să determine tipul erorilor pe cablu: rupere, scurtcircuit, impedanţa asimetrică, conectori defecţi sau terminaţii asimetrice.

Calitatea Serviciului
TL-SL2452WEB suportă IEEE 802.1p şi aplică Class of Service cu 4 niveluri de prioritate per port: cel mai mic, mic, mare şi cel mai mare. Acum administratorul poate desemna un nivel ridicat al priorităţii pentru aplicaţiile intensive şi sensibile, consumatoare de bandă, pentru a rămâne stabile şi fluide, astfel încât să nu existe întreruperi când vizionaţi un clip video online sau în timpul unei convorbiri telefonice pe Internet.

Management simplificat bazat pe Web
În completare, o interfaţă Web intuitivă oferă un management simplu al switch-ului inteligent; monitorizarea performanţei switch-ului, configurarea porturilor, configurarea port trunking, a VLAN-urilor şi a prioritizării clasei 802.1p realizându-se într-o clipă.

  • 48 port-uri 10/100Mbps, 2 port-uri 10/100/1000Mbps şi 2 slot-uri SFP Gigabit
  • Arhitectură de comutate non blocantă care redistribuie şi filtrează pachetele la o capacitate maximă de transfer pentru un troughput maxim
  • Auto-MDI/MDIX elimină necesitatea utilizării cablurilor crossover
  • Port-urile cu auto negociere asigură o integrare inteligentă a hardware-ului între 10Mbps, 100Mbps şi 1000Mbps
  • Suport pentru comutare “Store and Forward” pentru maximizarea performanţei reţelei şi minimizarea propagării pachetelor cu erori în reţea
  • Instalare rapidă şi uşoară cu management web
  • Suport pentru VLAN-uri Port-Based, VLAN-uri IEEE 802.1Q şi VLAN MTU
  • Suport pentru Port Trunking, 12 grupuri cu până la 2~4 membri per grup
  • Suport pentru funcţiile de configurare a Port Security, Broadcast Storm Control, Port Mirroring
  • Suport pentru adresare MAC statică
  • Suport pentru testul Virtual Cable
  • Suport pentru prioritizarea statică a porturilor şi IEEE 802.1p Class of Service (CoŞ) cu 4 niveluri de prioritate
  • Suport pentru upgrade de firmware, backup şi restaurare a configuraţiei
Standarde şi protocoale   IEEE 802.3
802.3u
802.3ab
802.3z
802.3x
802.1q
802.1p
Interfaţă   48 port-uri RJ45 10/100Mbps cu Auto-Negociere (Auto MDI/MDIX)
2 port-uri RJ45 10/100/1000Mbps cu Auto-Negociere (Auto MDI/MDIX)
2 port-uri SFP Gigabit
Medii de reţea   10BASE-T:cablu UTP cat. 3, 4, 5 (maxim 100m)
STP EIA/TIA-568 100Ω (maxim 100m)
100BASE-TX/1000Base-T: cablu UTP cat. 5, 5e (maxim 100m)
STP EIA/TIA-568 100Ω (maxim 100m)
1000BASE-X: MMF, SMF
Butoane   Buton reset
Backbound Bandwidth   17.6Gbps
Rată redistribuire pachete   13.0Mpps
Tabelă adrese MAC   8k
Dimensiune buffer   7Mb
Alimentare externă   Intrare: 220~240VAC, 50/60Hz
Ieşire: 5VDC/7A
Fan Quantity   Fanless
Dimensiuni (l x L x H)   440*260*44 mm
CARACTERISTICI SOFTWARE
Funcţii de bază   Auto-Learning si Auto-aging adrese MAC

Storm Control (Broadcast, Multicast, Unknown unicast)
Port Mirroring
Metodă de transfer   Store-and-Forward
Prioritate   Prioritate bazată pe port
Prioritizare IEEE 802.1p: 4 niveluri
Prioritate bazată pe IP DSCP
Agregare link-uri   Port Trunking
VLAN   Port Based VLAN
802.1Q Tag-VLAN
MTU VLAN
Listă control acces   Pe bază de port
Pe bază de MAC
Securitate   Port Security
Static MAC Address Binding
Dynamic MAC Address Binding
Management   Administrare Web (HTTP)
Administrare la distanţă
Funcţii sistem   Setare adresă IP fixă
VCT (test visual cable)
Statistici   flux port
upgrade TFTP
ALTELE
Certificări   FCC
CE
Conţinut pachet   Switch Web Smart
Cablu alimentare
Kit montare în rack
Ghid utilizare
Cerinţe de sistem   Microsoft® Windows® 98SE
NT
2000
XP
Vista™
Windows 7
MAC® OS
NetWare®
UNIX®
Linux.
Mediu   Temperatură de operare: 0℃~40℃ (32℉~104℉)
Temperatură depozitare: -40℃~70℃ (-40℉~158℉)
Umiditate de operare: 10%~90% fără condensare
Umiditate depozitare: 5%~90% fără condensare
logo producator

TP-Link

Pagina producătorului: http://www.tp-link.com

TP-LINK TECHNOLOGIES CO, LTD. ( Twisted Pair -LINK) este o companie fondată în 1996 în Shenzhen, China, specializată în producerea şi comercializarea produselor de reţea: wireless, ADSL, routere, switch, Camere IP, adaptoare Powerline, print servere, media convertoare si adaptoare de retea pentru utilizatorii finali..

>>> Produse din aceeasi subcategorie

Avem 273 vizitatori și nici un membru online